Наш суперник - Верес (Рівне)

Матч третього попереднього етапу Кубка України Агробізнес - Верес відбудеться 20 вересня у Волочиську.

Історія розвитку рівненського футболу

 Як і в багатьох сусідніх регіонах, на Рівненщині на початку ХХ століття вже грали у «копаний м’яч». Але футбол до початку 20-х років був «стихійним» явищем. У наступному, 2012 році виповниться 90 років з моменту заснування у місті Рівне (а тоді, в 1922-му − Ровно, або польською, Rowne) першої організованої футбольної команди. Колективом-піонером найпопулярнішої у світі гри в місті судилося стати Військовому Клубові Спортовому (ВКС). Тобто біля витоків рівненського футболу стояли військові місцевого полку, котрі у ті роки (до 1939 року Рівненщина входила до складу Польщі) масово захопились новим ігровим видом спорту.

«Польський» період

Варто зазначити, що з 1928 року на території сучасних Рівненської та Волинської областей було започатковано розіграш першості Волині (тоді ж було утворено Волинський Окружний Союз Футболу). У цих змаганнях протягом одинадцяти років приймали участь такі команди, як ВКС Рівне, «Сокіл» (Рівне), «Гасмонея» (Рівне), «Погонь» (Рівне), «Гакоах» (Рівне), луцькі ПКС, ВКС, «Стрілець», клуби з Ковеля − «Гасмонея», Володимира-Волинського − «Аматори», Кременця − ККС, Янової Долини − «Стрілець», Дубно − «Сокіл», а Здолбунова − КПС та інші.

Безсумнівні лідери

Безсумнівними лідерами серед волинських команд вважались рівненський клуб «Сокіл» та ковельський ВКС, що представляли «етнічно український» регіон у класі «А» першості Люблінського воєводства з футболу. Стосовно чемпіонатів Волині, то він проводився до 1939 року і його переможцями ставали: «Сокіл» (Рівне) (1928, 1929), ВКС Рівне (1931, 1936), «Гасмонея» (Рівне) (1932, 1933), ПКС Луцьк (1934, 1935, 1938, 1939) і «Стрілець» (Янова Долина) (1937).

Реформа по-радянськи

Із приходом радянської влади всі клуби припинили своє існування, натомість у 1940 році з найкращих рівненських футболістів було сформовано команду «Спартак» (Рівне) . Даний колектив одразу ж взяв участь у розіграші Кубку України, де дістався 1/8 фіналу − там «біло-червоні» були биті харківським «Зенітом» (1:5). У 1941 році, за лічені дні до початку Великої вітчизняної війни, у Рівне вперше завітало київське «Динамо». Результат того історичного поєдинку − 3:3, а про його перипетії більш докладно ми розповімо в іншому матеріалі.

Звитяги залізничників

Вже після війни, в 1946 році у Рівному, як і в інших містах України, знову почали грати у футбол. У західній зоні чемпіонату України рівненський «Локомотив» посів передостаннє, сьоме місце. У двох наступних сезонах спостерігалась діаметрально протилежна ситу­ація. Якщо в 1947 році рівняни не змогли вийти із групи, де з ними змагались команди «Динамо» (Львів), «Більшо­вик» (Самбір) та «Спартак» (Чернівці), то у 1948-му «Локомотив» здобув беззапе­речну перемогу в дев’ятій зоні чемпіонату України і посів четверте місце в півфінальній групі «А» (здолавши вознесенське «Динамо», рівняни пропус­тили вперед одеське «Торпедо» і динамівців Ужгорода та Вінниці).

Посереднє «Динамо»

Протягом 1949-1952 рр. «Локомотив» продовжував виступати в чемпіонаті України: 1949 рік − третє місце у групі з семи команд; 1950 рік − дев`яте місце серед десяти колективів; 1951 рік − третє місце у 1-й зоні чемпіонату (краще виступили лише БО (Київ) і «Динамо» (Вінниця), натомість позаду залишили провідні колективи з Полтави, Житомира, Проскурова (нині − Хмельницький) та Чернігова); 1952 рік − шосте місце у групі із 12-ти колективів. В 1953-54 рр. місто Рівне представляв вже інший колектив − «Динамо». Проте динамівці де­монстрували доволі посередні резуль­тати (відповідно четверте і п`яте місця у групі з шести команд).
Народження «Колгоспника"
За архівними даними можна визначити, що в ті часи в Рівному було три потужних колективи − «Локомотив», «Динамо» та «Будинок офіцерів». Але через те, що два останніх складалися переважно з немісцевих футболістів, спортивними керівниками було вирішено створити боєздатний колектив на базі «Локомотива». У 1955 році рівненська команда була віддана до спортивного товариства «Колос» і отримала назву «Урожай». Ще через рік назву було змінено на «Колгоспник».

Кузня місцевих кадрів

Тож у 1956 році відбувся дебют нового колективу − «Колгоспника» (Рівне). У тому сезоні рівняни перемогли у 2-й зоні чемпіонату України і посіли шосте місце у фінальному турнірі. У наступному сезоні вони знову фінішували на шостому місці в чемпіонаті України та водночас вийшли до фіналу Кубка УРСР, де у вирішальному поєдинку склали зброю перед одеським СКВО − 0:2. В сезоні 1958 року «Колгоспник» виборов право участі в чемпіонаті Радянського Союзу серед команд майстрів класу «Б». Так розпочалася ера «Колгоспника» в історії рівненського футболу. За перше десятиліття виступів команди в чемпіонатах серед майстрів, «колгоспники» постійно займали місця в середині турнірної таблиці (найвищий результат − 9 місце в 1964 році). «Візитною карткою» команди з Рівного було те, що в її складі виступали виключно місцеві вихованці − більшість з них підготував відомий місцевий тренер Леонід Молчановський.

«Партизан», «Горинь» і «Авангард»

Натомість, із черговою «клубною реорганізацією», в 1968-му, команду було передано до іншого ФСТ − тепер рівненська команда вже носила назву «Горинь» (щоправда, півроку перед цим побувши «Партизаном»). «Горинь» найкраще виступила у своєму дебютному сезоні, коли посіла сьоме місце з-поміж 22-х команд І зони групи «Б» чемпіонату СРСР. На жаль, після кількох сезонів цілком пристойних результатів, «Горинь» у 1972 році посіла останнє місце у другій лізі. Із наступного року Рівне вчергове змінило назву свого колективу − тепер місцевий ФК носив назву «Авангард».

Золоті часи

Золоті часи «Авангарду» припали на кінець 70-х − початок 80-х років минулого століття. Саме тоді рівненська команда постійно перебувала серед лідерів української зони другої ліги чемпіонату СРСР. Судять самі: в 1979 році лише одне очко не дозволило рівнянам вибороти бронзові нагороди (до чільної трійки першості увійшли «Колос» (Нікополь) і армійські команди Києва та Львова), це ж саме мізерне відставання від трійки призерів було зафіксоване і в 1980-му (виграв першість київський СКА, друге місце здобула «Буковина» (Чернівці) і третє − СКА (Львів)). Вершиною успіхів того відрізку в історії рівненського футболу став сезон 1981 року, коли авангардівцям нарешті підкорилася «бронзова» вершина. Повторити цей успіх «Авангарду» вдалося тільки в 1990 році.

Сходження «Вереса»

Як не дивно, а найбільші успіхи рівненського футболу сталися у ті часи, коли проходили важкі роки становлення вже незалежної України. Останній в історії чемпіонат СРСР розпочинав вже футбольний клуб «Верес» (Рівне). Сезон 1991 року новостворений колектив закінчив на четвертому місці в першості та у якості фіналіста Кубку УРСР − за підсумками двох вирішальних ігор рівняни поступились шепетівському «Темпу» (1:2 − у Хмельницькому і 1:1 − у Рівному). А перший чемпіонат незалежної держави ознаменувався для Рівного виходом до еліти українського футболу. У швидкоплинному дебютному змаганні «Верес» виграв І зону І ліги і отримав путівку до вищої ліги чемпіонату України.

Незабутні сезони в еліті

Дебют рівненського «Вересу» у вищій лізі виявився не досить вдалим: команда посіла передостаннє, 15 місце (втім, від 10 місця рівнян відділяло в підсумку тільки два пункти). Втім, вольовим рішенням ФФУ команда таки зберегла прописку у «вишці». А в наступному сезоні (1993/94) «Верес» змусив говорити про себе всю футбольну Україну. Восени 1993 року рівняни не визнавали жодних авторитетів у національному чемпіонаті: ними були биті такі гранди, як Дніпро» (Дніпропетровськ), «Шахтар» (Донецьк), а у 1/8 фіналу Кубку України «Верес» сенсаційно вибив з розіграшу київське «Динамо» (0:0 вдома і 1:1 у Києві). Напевно, зайвий раз буде говорити про те, що ці перемоги навічно будуть вписані до золотих сторінок футболу Рівненщини! А тоді, у свій найбільш успішний сезон, рівненська команда (її найгучніші перемоги припали на період, коли біля керма колективу стояв тренер Михайло Дунець) за підсумками першого кола посідала четверте місце у вищій лізі.

Сумний кінець казки

Завдяки зусиллям президента клубу Валерія Короткова у «Вереса» появився найрозкішніший як на ті часи двоповерховий автобус «Неоплан», а в зимове міжсезоння клуб проводив підготовку до другого кола в сонячній Іспанії. Та весною 1994-го, коли найбільш оптимістично налаштовані вболівальники рівненського клубу вже потай сподівалися побачити своїх улюбленців у єврокубках, «Верес» суттєво збавив обороти − чемпіонат колектив завершив лише на 12 місці, а в Кубку в півфіналі поступився за сумою двох матчів сімферопольській «Таврії». А через рік казці під назвою «Рівне у вищій лізі» через навколофутбольні чинники прийшов кінець. «Верес» понизився у класі і вже не зміг повернутися до еліти.

З надією на воскресіння

Вилетівши до першої ліги, «Верес» був блідою тінню самого себе кількарічної давнини. Команда після того, як її залишив Коротков, була у місті і області не потрібна ані спонсорам, ані місцевій владі. У 1997 році рівненці вилетіли до другої ліги, де закінчила свої виступи в сезоні 2010/11. При цьому встановили національний антирекорд, зазнавши у першій половині чемпіонату поразки у всіх матчах та знявшись зі змагань у другому колі.

Гордість рівненського футболу

Найвідоміші футболісти Рівненщини: Л.Молчановський, О.Кулій, Панченко (40-і роки), брати Головей, брати Ганзи, В.Шморгун, В.Трояновський, Н.Сільвай, М.Гаврилюк (50-ті роки), В.Поліщук, В.Дударенко, А.Скупський, В. Попельницький, М.Хомьяков, В.Брюханський, В.Станкевич, С.Васін, Г.Артеменко, В.Степасюк, Ю.Артемюк, В.Денисюк, Ю.Мозжухін, В.Кобилецький (60-ті роки), В.Вакуленко, В.Чирков, Г.Яковишин, Г.Шаламай, М.Ткаченко, Ю.Сердюк, О.Петраков (70-ті роки), Ю.Кубишкін, О.Баль, В.Новак, Б.Самардак, Т.Корпонай (80-ті роки), С.Долганський, О.Кучер, Ю.Баховський (90-ті роки).

Народний клуб

Відродилася професійна футбольна команда у Рівному в 2015-му. Група ентузіастів на чолі з головою обласної федерації футболу Олексієм Хахльовим оголосили про створення Народного клубу «Верес». Зрештою, 18 червня 2015 року Виконком ФФУ одноголосним рішенням допустив «Верес» до участі у другій лізі на наступний сезон. На той момент, згідно з інформацією офіційного сайту НК «Верес», його членами вже було 1113 осіб.

СЕЗОНИ І ЗДОБУТКИ

сезон

ліга

М

І

В

Н

П

РМ

О

2015-2016

Друга

2

26

16

4

6

41 - 24

52

2016-2017

Перша

3

34

20

7

7

62 - 32

67

2017-2018

Прем’єр

5

9

4

3

2

12 - 5

15

МАТЧІ В СЕЗОНІ 2017-2018

Кубок України. Досі участі не приймали

УПЛ.
1 тур 16 липня. Маріуполь – Верес – 0:0
2 тур 22 липня. Верес – Олександрія – 0:0
3 тур 30 липня. Олімпік – Верес – 0:0
4 тур 6 серпня. Зірка – Верес – 1:3
5 тур 12 серпня. Верес – Зоря – 0:1
6 тур 19 серпня. Чорноморець – Верес – 0:1
7 тур 27 серпня. Верес – Шахтар – 1:2
8 тур 10 вересня. Карпати – Верес – 1:6
9 тур 16 вересня. Верес – Ворскла – 1:0

СКЛАД КОМАНДИ

Почесний президент Народного Клубу «Верес» – Богдан КОПИТКО
Президент Народного Клубу «Верес» – Олексій ХАХЛЬОВ
Генеральний директор ТОВ «ФК «Верес-Рівне» – Андрій ПАНЬКІВ
Генеральний директор Громадської спілки «РФК «Верес-Рівне» – Євген ДОНЦОВ
Головний тренер – Юрій ВІРТ
Тренер – Олександр ЗОТОВ
Тренер – Микола ЛАПКО
Тренер воротарів – Тарас ГРЕБЕНЮК
Тренер з фізичної підготовки – Павло СІРЕНКО
Адміністратор – Сергій ДЬОМУШКІН
Адміністратор – Олександр ТИМОЩУК
Лікар – Костянтин КУБРЯК
Масажист – Євген ЄВТУШЕНКО
Масажист – Андрій СТОРЧАК

Гравці, які приймали участь в офіційних матчах Вереса в поточному сезоні та їх статистичні дані подані нижче. Загалом у списку 65 футболістів, тож не виключено, що в матчі Агробізнес - Верес візьме участь хтось із дебютантів

Прізвище ім’я

Дата нар.

І

Г

Ж

Ч

Хв.

Зріст

Вага

Амплуа

31

 Бандура Олександр

30.05.1986

9

0

2

0

810

186

84

Воротар

47

 Когут Богдан

10.10.1987

0

0

0

0

0

190

79

Воротар

3

 Адамюк Володимир

17.07.1991

9

1

1

0

810

175

60

Захисник

33

 Борзенко Сергій

22.06.1986

9

1

0

0

810

180

75

Захисник

43

 Западня Артур

04.06.1990

1

0

0

0

11

183

70

Захисник

32

 Іщенко Микола

09.03.1983

8

0

1

0

720

183

77

Захисник

8

 Сімінін Сергій

09.10.1987

9

1

1

0

810

180

75

Захисник

22

 Волошинович Ростислав

23.05.1991

8

1

2

0

376

177

67

Півзахисник

91

 Карасюк Роман

27.03.1991

9

0

1

0

807

182

77

Півзахисник

77

 Кобін Василь

24.05.1985

6

1

1

0

436

179

74

Півзахисник

17

 Котляр Антон

07.03.1993

4

0

0

0

169

167

67

Нападаючий

5

 Кучеров Валерій

11.08.1993

2

0

0

0

132

175

69

Півзахисник

10

 Морозенко Євген

16.12.1991

5

0

0

0

142

177

67

Півзахисник

42

 Пасіч Євген

13.07.1993

6

1

1

0

311

172

61

Півзахисник

41

 Пасіч Геннадій

13.07.1993

8

1

0

0

378

172

61

Півзахисник

25

 Федорчук Валерій

05.10.1988

6

1

2

0

540

178

70

Півзахисник

11

 Гринь Сергій

06.06.1994

6

0

1

0

353

178

76

Нападник

9

 Сергійчук Михайло

29.07.1991

9

3

0

0

488

176

77

Нападник

7

 Степанюк Руслан

16.01.1992

9

1

2

0

810

182

75

Нападник

 

 

Joomla Plugins

2009-2013 Karacool. ( - - ) www.karacool.com.ua free templates Joomla

ПЕРША ЛІГА 2024/25. ГРУПА А

М   Команда   І   В   Н   П     М      О 
1  Агробізнес 14 9 1 4 16-13 28
2  Епіцентр 13 7 5 1 19-6 26
3  Буковина 13 5 5 3 11-10 20
4  Металіст 13 5 4 4 18-10 19
5  Нива Тр 14 4 4 6 13-17 16
6  Минай 13 3 4 6 11-20 13
7  Прикарпаття 13 3 4 6 13-16 13
8  Поділля 13 1 5 7 8-17 8
9  Хуст 0 0 0 0 0-0 0

 

ДЮФЛУ 2024/25. ПЕРША ЛІГА. Група 1

U17

 М  Команда  І   В   Н   П    Р/М    О 
1 Галичина (Львів) 10 9 0 1 49-8 27
2 ДЮСШ Калуш 10 9 0 1 32-7 27
3 Агробізнес-ДЮСШ 10 5 2 3 18-15 17
4 Шахтар (Нововол.) 10 5 1 4 19-16 16
5 ДЮФК Ніка-05 (І.-Ф.) 9 4 2 3 12-13 14
6 ДЮСШ Рух-2 (Львів) 10 3 1 6 21-35 10
7 ФСК Чернівці 10 2 2 5 11-24 8
8 Варатик (Коломия) 10 2 2 7 5-34 7
9 ФА Рух (І.-Ф.) 9 0 1 8 7-22 1

 U15

 М  Команда  І   В   Н   П    Р/М    О 
1 ДЮФК Ніка-05 (І.-Ф.) 9 8 0 0 43-4 27
2 Шахтар (Нововол.) 10 7 2 1 35-6 23
3 ДЮСШ Рух-2 (Львів) 10 6 3 1 33-17 21
4 ФСК Чернівці 10 5 2 3 25-17 17
5  ДЮСШ Калуш 10 5 0 5 20-11 15
6  Галичина (Львів) 10 4 0 6 21-21 12
7  ФА Рух (І.-Ф.) 9 2 1 6 10-24 7
8 Агробізнес-ДЮСШ 10 1 2 7 4-36 5
9 Варатик (Коломия) 10 0 0 10 2-57 0

ДЮФЛ Хмельницької області 2024

U12

01.11. ДЮСШ-1 Хм - Агробізнес-ДЮСШ - 2:1

 М   Команда  І   В  Н  П  М О 
1 ДЮСШ-1 Хм 8 6 2 0 45-9 20
2 КДЮСШ Нетішин 8 5 2 1 31-11 17
3 ФШ Мрія-Епіцентр Хм 6 5 0 1 22-2 15
4 Новатор Хм 6 3 3 0 25-6 12
5 Агробізнес-ДЮСШ 8 2 2 4 21-13 8
6 ФШ Мрія-Епіцентр-2 Хм 6 2 1 3 7-16 7
7 ДЮСШ-2 К-П 7 1 2 4 17-18 5
8 ДЮСШ-1 (2) Хм 8 1 0 7 10-49 3
9 Новатор-2 Хм 5 0 0 5 1-55 0

U15

14.11. ДЮСШ Старокостянтинів - Агробізнес-ДЮСШ - 0:3

М  Команда   І    В  Н  П М  О
1 Поділля Хм 8 7 1 0 34-5 22
2 ДЮСШ-1 Хм 8 6 2 0 25-6 20
3 Агробізнес-ДЮСШ 8 6 2 0 18-7 20
4 КДЮСШ Шепетівка 8 6 1 1 33-9 19
5 Новатор Хм 8 3 1 4 17-13 10
6 ДЮСШ Старокост. 7 1 5 1 11-12 8
7 ФШ Мрія-Епіцентр Хм 8 2 2 4 19-24 8
8 КДЮСШ Нетішин 8 2 1 5 11-17 7
9 Поділля-2 Хм 8 2 1 5 8-23 7
10 ДЮСШ-1 (2) Хм 8 1 2 5 11-19 5
11 Новатор-2 Хм 8 1 2 5 12-25 5
12 Епіцентр-ДЮСШ Дун. 7 0 0 7 1-39 0

U17

20.11. Агробізнес-ДЮСШ - Новатор Хм. - 1:1

М  Команда   І   В  Н  П  М   О
1 Агробізнес-ДЮСШ 8 6 1 1 34-10 19
2 Поділля-2 Хм 6 5 0 2 22-3 15
3 Новатор Хм 7 4 2 1 19-7 14
4 ДЮСШ Старокост 7 4 0 3 26-17 12
5 ДЮСШ-1 Хм 6 3 1 2 34-14 10
6 Епіцентр-ДЮСШ
Дунаївці-Маків
8 3 0 5 20-29 9
7 Поділля Хм 7 2 2 3 13-19 8
8 ФШ Мрія-Епіцентр Хм 6 1 1 4 11-17 4
9 ДЮСШ-2 К-П 6 1 1 4 8-24 4
10 Перемога К-П 5 0 0 5 1-47 0

ЧЕМПІОНАТ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЕРЕД ВЕТЕРАНІВ 40+ (2024)

 М  Команда    І    В   Н   П   М   О 
1  Агробізнес В 3 2 1 0 6-3 7
2  Епіцентр-Фортеця 3 1 1 1 4-2 4
3  Ветеран Хмельн. 3 1 1 1 4-3 4
4   Агробізнес НУ 3 0 1 2 5-11 1