
Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2021/22.

У новий сезон «Агробізнес» ввійшов із відносно невеликими змінами, проте з явною недокомплектацією на окремих позиціях. Цим скористався дехто з суперників – до третього туру підопічні Чижевського підійшли без перемог, розділивши вдома очки з молодою «Волинню» (2:2) та зазнавши розгромної поразки в гостях у «ВПК-Агро» (0:3). Проте, як показав матч проти лідера, тренерський штаб волочисців зробив вірні висновки з невдалого старту.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер волочиського «Агробізнесу» Олександр Чижевський. Його підопічні обіграли ФК «Краматорськ» (2:0 на своєму полі), ситуативного лідера після двох турів.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Важко переоцінити важливість цієї перемоги для волочиської команди. Передовсім, це реабілітація за невдалий старт і розгромну поразку в минулому турі – «Агробізнес» привчив до суворої ігрової дисципліни, матч із «ВПК-Агро» став першим із 2019 року, в якому клуб зазнав крупного програшу. При цьому ФК «Краматорськ» – дуже непростий суперник для «Агробізнеса» – відбирав очки в нього в чотирьох матчах із шести за попередні роки.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Відзначимо, що обидві команди підійшли до третього туру не в оптимальних складах. Гостям не могли допомогти новачки Медведєв, Ндукве та Даудов (останній – це втрата, він дуже продуктивно провів стартові матчі). Господарі вимушені були обійтися без вилученого в Дніпрі правого захисника Романюка, до того ж, все ще відновлюється після травми основний форвард «Агробізнесу» Петров. На фоні пошкодження не на повний матч міг допомогти лівий фулбек Бойчук.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Літня втрата провідного захисника Дідика (він отримав запрошення в УПЛ) і розгромна поразка від «ВПК-Агро» змусили тренерський штаб «Агробізнесу» змінити тактичну схему, від якої команда за останні роки відступала лише лічені рази. Замість 4-5-1 було використано 4-4-2, і це відразу ж допомогло повернути бажану гостроту в атаку й тиск на підступи до карного майданчика (що принесло майстру стандартів Черненку очікувані можливості прямих ударів по воротах із штрафних положень).
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Тренерський штаб порівняно з провальним матчем у Дніпрі провів три зміни в стартовому складі. Проти ФК «Краматорськ» праворуч у захисті вийшов вінгер-універсал І.Когут (пам’ятаємо про вилучення Романюка), ліворуч замість Бойчука, який пережив пошкодження, з’явився Нагорний (заміна по позиції – Бойчук зміг вийти на заміну в другому таймі). Нарешті, новачка захисту Карася змінив не по позиції вінгер М.Когут – це дозволило перейти на гру в два центрбеки й наростило кількісну перевагу на межі фінальної третини поля – причому як у позиційних атаках, так і при швидкому переході.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
У новому сезоні «Агробізнес» грає нестабільно: без суттєвого підсилення, стараючись суто замінити втрачених, команда встигла в трьох стартових турах пережити весь спектр емоцій (нічия з «Волинню», поразка від «ВПК-Агро», перемога над «Краматорськом»). Маленькою втіхою служить вдала тактична перестановка та третій поспіль безпрограшний матч на своєму полі (одна перемога та дві нічиї з часу травневої поразки від того ж таки «ВПК-Агро»).
Лауреат 3-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Олександр Чижевський («Агробізнес» Волочиськ)
Середній бал – 4,6
|
||
| 31.07.2026 |
2 тур | |
![]() |
VS | ![]() |
| АГРОБІЗНЕС Волочиськ |
16.00 | ФЕНІКС- МАРІУПОЛЬ |
|
Волочиськ, стадіон "Юність" |
||

СЕЗОН 2026/27
| М | Команда | І | В | Н | П | М | О |
| 1 | Полтава | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-0 | 3 |
| 2 | Куликів-Білка | 1 | 1 | 0 | 0 | 2-1 | 3 |
| 3 | Вікторія | 1 | 1 | 0 | 0 | 1-0 | 3 |
| 3 | Колос-2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1-0 | 3 |
| 5 | Інгулець | 1 | 0 | 1 | 0 | 2-2 | 1 |
| 5 | Полісся-2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2-2 | 1 |
| 5 | Пробій | 1 | 0 | 1 | 0 | 2-2 | 1 |
| 5 | ЮКСА | 1 | 0 | 1 | 0 | 2-2 | 1 |
| 9 | Локомотив | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 1 |
| 9 | Нива Тр | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 1 |
| 9 | Олександрія | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 1 |
| 9 | Чернігів | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 1 |
| 9 | Металіст | 1 | 0 | 0 | 1 | 1-2 | 0 |
| 14 | Прикарпаття- Благо | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-1 | 0 |
| 14 | Фенікс-Маріуполь | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-1 | 0 |
| 16 | Агробізнес | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-3 | 0 |
ЧЕМПІОНАТ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЕРЕД ВЕТЕРАНІВ 40+ (2026)
| М | Команда | І | В | Н | П | З/П | О |
| 1 | Агробізнес Волочиськ | 6 | 5 | 1 | 0 | 12:2 | 16 |
| 2 | Агробізнес Нова Ушиця | 6 | 3 | 0 | 3 | 10:6 | 9 |
| 3 | Ветеран Хмельницький | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:8 | 8 |
| 4 | Іскра Теофіполь | 6 | 0 | 1 | 5 | 5:18 | 1 |