22.07.2018. Металіст 1925 (Харків) - Агробізнес (Волочиськ) - 2:0.

Хороша гра - прикрий результат

Фотоогляд матчу 1 туру у Першій лізі, що відбувся у Харкові.

Перед матчем любителі футбольної аналітики проводили паралелі з тим знаменитим матчем 2017 року на Олімпійському і говорили про реванш та принциповість, однак тоді і зараз - це різні матчі не тільки за статусом, але й за фактом що давав здобуток.  Тоді був фінал, який вписував результат у історію, сьогодні ж був старт турніру, підсумки якого підбиватимуться майже через рік. Тож порівнювати ці поєдинки не варто, як і говорити про якісь особливості матчу.

Та все ж зустрічалися команди з психологією переможців, які ставлять у кожному матчі завдання перемогти. І гра обіцяла бути цікавою.

Напередодні Металіст 1925 дозаявив одразу шість нових гравців, усього новачків у команді 11.

У Агробізнеса лише один новобранець, який минулого сезону пройшов свій шлях у Буковині. Сьогодні Ігор Бойчук вийшов на поле в стартовому складі.

Чудовий стадіон Металіст з ідеальним футбольним полем, прекрасними трибунами та хорошою глядацькою підтримкою підсвідомо вирізняв минулорічні друголігові поєдинки від теперішнього турніру дивізіоном вище. Практично ніхто з гравців  Агробізнеса не грав на Металісті, але ще недавно майже всі виступали на головній футбольній арені країни, НСК Олімпійський у Києві, де перемогли СК Дніпро-1.

Сьогоднішні суперники були більш-менш знайомі по двох попередніх матчах, фіналу влітку 2017 і контрольного поєдинку в Туреччині весною 2018-го (тоді теж переміг Агробізнес – 1:0), хоча цього разу у харків’ян знову був новий тренер, Сергій Валяєв, який прийшов у команду у травні 2018-го.

Тож суперники без розвідки почали матч з перших хвилин по черзі створюючи атаки на ворота опоннентів.

Спочатку свій момент створили господарі. Після розіграшу кутового чітко у воротарській зіграв Слотюк.

Агробізнес відповів не менш гострою атакою, яку розвинули лівим краєм Семенець та Скакун, однак навіс останнього був трішки зависоким для Шевчука.

Перший удар по воротах наніс харків'янин Олег Синиця. Він був неточним.

Кілька хвилин Металіст володів територіальною перевагою, однак оборонці Агробізнеса грали надійно, натомісць контратака Агро була значно гострішою – після прострілу Семенця  Шевчук мав пробивати з близької відстані, але завадив захисник. Скакун добивав, але дуже неточно.

Металіст відповів через кілька хвилин сольним проходом Чегурка, який бив у ближній кут – Одольський заволодів м’ячем.

Далі на полі йшла рівна позиційна гра переважно в центрі поля, без загроз воротам суперників аж до 30 хв., коли Семенець опинився вільним від опіки, вийшов до воріт Дьякова і пробив у ближній кут. Та голкіперу вдалося захистити ворота.

Тож після певного затишшя усередині першого тайму далі суперники відновили свої атакувальні дії.

Більш вдалими були випади Агробізнеса. Спочатку пристрілку поворотах Дьякова провели Груша та Кухарук. Та їх дальні удари були неточними.

Небезпечно у карному майданчику було після того як збили Шевчука і Скакун навісив зі штрафного. Курило високо вистрибнувши, готовий був забивати, але кулаки Дьякова випередили капітана гостей. До того ж арбітр зафіксував порушення в грі проти воротаря.

Згодом Шевчук пробивав головою, удар йшов у ствір воріт, однак був несильним тож воротар господарів без проблем справився у цій ситуації.

Чергова небезпечна атака Агробізнеса – Семенець уже зліва прорвався до воріт Металіста, перекинув через воротаря, але Жданов опинився біля м'яча ближче, ніж Шевчук, тож не дав гравцю Агробізнеса забити у порожні ворота…

У Металіста 1925 таких гольових моментів, як у їх суперника практично не було. Захисники Агробзнеса зустрічали атаки ще на підступах до карної зони, і, підстраховуючи один одного, розбивали хвилі наступу господарів. Єдиним моментом для Металіста під кінець першої половини був штрафний удар, зароблений Давидовим у єдиноборстві з Курило. Та своїм шансом гравці Металіста не скористалися.

У другому таймі гості активізуватися.

Вже на першій хвилині Бойчук вивів на ударну позицію Віталія Грушу і останньому вдалося нанести удар майже з бокової лінії. Забити щоправда з такої позиції було важко. Від ноги захисника м'яч пройшов вище воріт.

Згодом чергові удари Кухарука та Груші були неточними. У другому випадку атака могла завершитись по іншому – у перспективній позиції знаходився Семенець.

Наступного разу у чудовій позиції неприкритим виявився Ігор Бойчук. Після подачі зі штрафного міг забивати, та удар головою був невдалим.

На 61 хв Груша пробив на цей раз точно. Дьяков не зумів одразу зафіксувати м'яча, однак на добиванні нікого не було.

Ще здалеку точно пробивав Курило...

Агробізнес почав застосовувати високий пресинг, і в деяких ситуаціях це могло спрацювати. Зокрема були й перехоплення, а в одному з епізодів ледь не помилився Дьяков, не очікуючи надагресії від Семенця.

Нарешті Семенець забив, отримавши хорошу передачу від Груші... Та з офсайду.

Цікаво, що Одольський в другому таймі вперше вступив у гру аж на 71 хвилині, та й то не після удару, а підхопивши м'яча, який відлетів від гри у повітрі. М'яч контролював Агробізнес, не даючи супернику навіть пробити по воротах. З 46 до 78 хв по воротах Костянтина Одольського було нанесено лише один удар, здалеку, який пройшов явно вище воріт. Тож у другому таймі Агробізнес суттєво переважав суперника, за володінням м'ячем, ударами та гостротою, але у футболі це не завжди має значення. Як показали події, що розгорнулися далі.

На 78 хв чи не вперше в матчі оборонці Агробізнеса упустили в своїй карній зоні гравця суперника, і він скористався цим. Петро Сула, отримавши передачу від Дехтяренка послав м’яч у девятку – Одольський не мав шансів врятувати. Сула, дебютувавши нза Металіст 1925 забив гол після виходу на заміну і пробувши на полі близько хвилини!

Агробізнес кинув більші сили уперед, щоб відігратися, і на 82 хв мав чудову нагоду. Шевчук увірвався в карний майданчик, віддав зрячу передачу на Грушу, який зобовязаний був «розстрілювати» ворота, однак удар Віталія виявився не таким, як хотілося б.

Металіст, отримавши більше простору на чужій половині поля, зумів на 89 хвилині провести контратаку, в ході якої Романов пробив у самісінький дальній кут – 2:0. Курило намагався завадити, але йому цього не вдалося.

Залишалось усього три хвилини, які Агробізнес провів у атаках. Звісно це надто мало часу, щоб врятувати матч, однак шанси забити бодай гол були. Зокрема, в одному з епізодів зіграв рукою один з оборонців, однак арбітр не відреагував на цей епізод.

Згодом потужно пробив Думанюк – м'яч "просвистів" над перекладиною.

І це було все на сьогодні. Агробізнес стартує у Першій лізі з поразки.

Це – Перша ліга. Маленької розконцентрації було досить, щоб пропустити перший м'яч, другий гол – результат підсилення атаки у сподіванні врятувати гру і відповідно ослаблення оборони - гравці лінії оборони не встигли повернутися назад і прикрити вільні зони в момент контратаки господарів.

Неприємний результат поєдинку зовсім не по грі. Сам матч був цікавим, як і навколофутбольна атмосфера, однак не все вирішує статистика.