21 червня, у день знайомства Остапа Мироновича з ФК Агробізнес наша прес-служба задала кілька запитань новому головному тренеру команди, а згодом відомий спортивний портал Sport Arena в особі її ключового журналіста Артура Валерка детально розпитав наставника волочиської команди про все цікаве і важливе...
Агробізнес настільки бадьоро крокував турнірними сходинками, що всього за кілька років виграв усе, що міг у Хмельницькій області, потім здобув абсолютне чемпіонство спершу в ААФУ, а потім і в Другій лізі. На фоні такого переможного походу були великі очікування й від дебюту в Першій лізі, от тільки чергова сходинка виявилася значно важчою, ніж попередні. 13 місце й необхідність зберігати місце в чемпіонаті через плей-офф – хоча стикові матчі було виграно, клуб зважився на серйозні кроки й уперше в своїй історії пережив зміну головного тренера.
Очолив команду з міста Волочиська 41-річний фахівець, який останні три з половиною роки провів за кордоном. Остап Маркевич, син легендарного Мирона Маркевича, розповів нам про перші враження від нового місця роботи, сподівання Агробізнесу та сприйняття українського футболу після іспанського.
«Спеціально прилітав в Україну, щоб ознайомитися з Агробізнесом і Волочиськом»
– Остапе Мироновичу, тиждень тому було оголошено про ваше призначення в ФК Агробізнес. Що встигли за цей час?
– Вчора побував у клубі, мав зустріч із керівництвом і персоналом Агробізнесу. Стосовно гравців, то ми ще не бачилися – збираємо футболістів уже з початком тижня. На рахунок клубу, то, перед тим, як прийняти рішення, я спеціально прилітав в Україну. Ця поїздка мене переконала – я побачив досить амбітний клуб, хорошу інфраструктуру, яка є достатньою, щоб плідно працювати, а також серйозні перспективи у цій команді.
Звичайно, футбол змушує постійно прагнути до кращого. Я думаю, що це ми й будемо робити. Але на даний момент мені все сподобалося, цього достатньо, щоб давати результат.
– Коли познайомилися з почесним президентом клубу Олегом Собуцьким?
– Познайомився я з Олегом Михайловичем в Іспанії, коли він приїжджав на футбол, на Вільярреал три роки тому. З того часу ми лишалися на контакті, постійно спілкуємося, і так вийшло, що він вирішив запросити мене в Агробізнес. І ми розпочали співпрацювати.
– Напевно, через це знайомство ви стежили за його командою. Яке враження на вас справив Агробізнес? З одного боку, в багатьох хлопців цей клуб став першою професіональною командою. З іншого боку, в цьому складі, плюс-мінус з однією бойовою основою, вони подолали аж чотири рівні, вийшовши до Першої ліги з місцевих змагань…
– Я справді віддаю належне стрибкові цієї команди – фундаментальний стрибок для клубу, вихід на зовсім інший рівень футболу. Я дивився їхні матчі – в деяких футбольна доля була несправедлива до Агробізнесу. Детально розбиратися з минулим сезоном і попередніми – це не моя справа, працював інший тренер, було б некоректно з мого боку, тим більше, до його роботи я ставлюся з повагою. Скажімо так, вважаю, що в минулому сезоні Агробізнес посів не своє місце й заслуговував на краще.
«Чи хотів би запросити в Агробізнес своїх підопічних із юнацького складу Вільярреалу? Скажімо так, хотів би бачити багатьох із них!»
– Яким буде ваше бачення трансферної роботи? Будете віддавати перевагу місцевим вихованцям, чи у селекції нема жодних обмежень? Може, в Агробізнесі з’являться й перші легіонери?
– Ми зараз ведемо переговори, і я сподіваюся, що ми невдовзі будемо мати добротних легіонерів. Є намітки стосовно таких гравців, це досить якісні футболісти. Все знаходиться у стадії перемовин, тому конкретні імена називати не маємо права. Але скажу так: це можуть бути гравці з Іспанії, інших країн. Критерій один – аби вони були спроможні за своїм рівнем допомогти команді й хотіли грати за Агробізнес, переймалися завданнями нашого клубу.
– Команда Вільярреалу U-19, наскільки я володію інформацією, цьогоріч під вашим керівництвом потрапила в число найкращих в Іспанії серед однолітків. Чи може таке статися, що в Агробізнес запросите когось із своїх недавніх підопічних із Вільярреалу?
– Дійсно, ми посіли друге місце в Іспанії. Але щодо вашого питання… Скажімо так, я хотів би багатьох бачити, але це дуже важко, бо багато хто з цих хлопців є збірниками Іспанії, клуб на них розраховує, вони вартують серйозних грошей. Може, й вдасться з кимось з ними домовитися, але це вже в більш віддаленій перспективі.
– Іспанія – законодавець мод у світовому футболі. Це стосується й ігрового стилю, й особливостей футбольного бізнесу, й методики роботи. Ви «поварилися» в цьому котлі (про це обов’язково поговоримо детально іншого разу). Так от. Чи не нудно буде в Україні після такого рівня?
– Ну, що ви!.. Я думаю, що ми постараємося працювати так, щоб не було нудно нікому – ні футболістам, ні тренерам, ні – в жодному випадку – вболівальникам. Будемо старатися поставити команді гарну, комбінаційну гру. Зіграти в атакувальний футбол, який подобається вболівальникам – звичайно, плюс результат.
«Враження Мирона Богдановича від Агробізнесу – позитивні»
– Перша ліга чемпіонату України – змагання досить жорстке й інтенсивне. 18 турів у літньо-осінній частині сезону. 12 турів за коротенький відрізок від другої половини березня до кінця травня. Виїзди пересічно по 300 км., буває й по 728-771. Періодично матчі через три дні на четвертий, включно з серединою тижня…
– Так, із графіком знайомилися. Будемо вибирати такий, який дозволятиме розподіляти час між тренуваннями, виїздами й матчами. Врешті-решт, ми в рівних умовах із суперниками. І не буває безвихідних ситуацій.
– Як Мирон Богданович поставився до вашого варіанту очолити команду в Україні?
– Ми підтримуємо зв’язок, спілкуємося – його враження позитивні.
– Існує думка, що минулий сезон Першої ліги – найсильніший в історії. Чимало гучних імен, серйозна конкуренція, інтрига до останніх турів, великі міста в чемпіонаті. А які ваші враження?
– Чемпіонат справді був цікавим. Можна тільки порадіти, що є й конкуренція, є підбір серйозних учасників. Сподіваємося, вболівальникам було цікаво й наступний сезон виявиться на рівні з попереднім.
– Після боротьби за виживання перед Агробізнесом поставлено завдання поборотися за місце в шістці. Чи не занадто амбітно?
– Керівництво поставило таке завдання – якщо ми будемо плідно і цілеспрямовано працювати, результат прийде. У нас попереду – надзвичайно інтенсивний відрізок передсезонної підготовки. Маємо провести також селекцію, знайти підсилення. Ось коли пройде міжсезоння, вже ближче до початку сезону, побачимо, яким видасться чемпіонат.
![]() |
||
19.10.2025 | 12 тур | |
![]() |
VS | ![]() |
АГРОБІЗНЕС Волочиськ |
12:30 | ПРОБІЙ Городенка |
Волочиськ, стадіон "Юність" |
Команда | І | В | Н | П | М | О | |
1 | Буковина | 11 | 9 | 2 | 0 | 24-9 | 29 |
2 | Чорноморець | 11 | 8 | 3 | 0 | 18-3 | 27 |
3 | Інгулець | 11 | 6 | 4 | 1 | 20-9 | 22 |
4 | Агробізнес | 11 | 6 | 3 | 2 | 12-5 | 21 |
5 | Лівий Берег | 10 | 6 | 1 | 3 | 13-9 | 19 |
6 | Нива Тр | 11 | 5 | 4 | 2 | 13-11 | 19 |
7 | Вікторія | 11 | 4 | 3 | 4 | 11-10 | 15 |
8 | Ворскла | 11 | 3 | 3 | 5 | 8-8 | 12 |
9 | ЮКСА | 11 | 3 | 3 | 5 | 7-10 | 12 |
10 | Прикарпаття-Б | 11 | 3 | 3 | 5 | 13-16 | 12 |
11 | Чернігів | 9 | 3 | 1 | 5 | 9-11 | 10 |
12 | Пробій | 11 | 2 | 3 | 6 | 9-16 | 9 |
13 | Металіст | 10 | 2 | 2 | 6 | 9-13 | 8 |
14 | Фенікс- Маріуполь | 11 | 2 | 2 | 7 | 6-14 | 8 |
15 | Поділля | 11 | 1 | 4 | 6 | 7-18 | 7 |
16 | Металург | 11 | 1 | 3 | 7 | 4-19 | 6 |
U10
11.10.2025
Вікторія Хмельн. - Агробізнес-ДЮСШ - 3:9
17.10.2025
Агробізнес-ДЮСШ - КЗ ДЮСШ Теофіполь
U11 група 2
07.10.2025.
Агробізнес-ДЮСШ - ДЮСШ-1 Хмельн. - 1:6
15.10.2025
Новатор Хмельн. - Агробізнес-ДЮСШ - 3:2
U13
14.10.2025
КДЮСШ Шепетівка - Агробізнес-ДЮСШ - 2:0
U15
08.10.2025
Агробізнес-ДЮСШ - ДЮСШ-1 Хмельн. - 3:2
U17
15.10.2025
ДЮСШ-1 Хмельн. - Агробізнес-ДЮСШ - 0:7