Найкращий тренер жовтня Першої ліги Чижевський: «Пропозицій із УПЛ не мав. Залишався на контракті з Агробізнесом»

«УФ» кожного місяця визначає найкращих гравців і тренерів у всіх лігах чемпіонату України з футболу. В Першій лізі за жовтень 2023 року це – Олександр Чижевський із Агробізнесу. Ось історія його успіху.

Олександр Чижевський. Фото: ФК Агробізнес

Олександр Чижевський – гучне ім’я в вітчизняному футболі. Він – перший «трьохсотник» і «чотирьохсотник» Вищої ліги та УПЛ, так що клуб гравців, які провели найбільше матчів у чемпіонаті України, носить його ім’я. «Клуб Чижевського» нині очолює сам Олександр Шовковський! Колишній збірник, легенда Карпат, захисник семи різних клубів вищого рівня. 

Але все це – частина історії. Нині Олександр Арсенійович очолює Агробізнес. Той клуб, який вибивав Шахтар із Кубка України, проте повністю перезавантажив склад і нині йде в трійці найкращих у Групі А Першої ліги із вчорашніми аматорами, запасними, резервістами. «УФ» спільно з ПФЛ віддали належне цьому прориву, присудивши Чижевському тренерську номінацію місяця.

«У жовтні місяці Агробізнес здобув 13 очок із 15-ти можливих і піднявся навіть на друге місце – прямо слідом за Карпатами, ‒ відзначає оглядач Артур Валерко. ‒ Попри те, що Чижевський збирав команду прямо перед новим сезоном і комплектувався перспективними гравцями, які ще не заявили про себе на рівні Першої ліги, йому вдалося досягти хороших спортивних результатів».

Найкращий тренер жовтня у Першій лізі Олександр Чижевський в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» розповів про:

  • секрет успіху нинішнього Агробізнесу
  • складність формування команди
  • рівень Першої ліги 2023/24

«ЗАРАЗ В УКРАЇНІ З ФУТБОЛІСТАМИ ДЕФІЦИТ, ОСОБЛИВО ЯКЩО У КЛУБУ НЕМАЄ ВЕЛИКОГО БЮДЖЕТУ»

Наскільки важливим для вас є визнання найкращим тренером жовтня у Першій лізі?

‒ Для кожного тренера приємно, коли його роботу відзначають. Це свідчить, що ми рухаємося у правильному напрямку. Задоволений, що авторитетні спеціалісти мене визнали найкращим тренером місяця. Рухаємося далі до нових вершин. 

Чотири перемоги та одна нічия за жовтень той результат, яким можна пишатися?

‒ Безумовно, такими результатами ми задоволені, якщо враховувати всі проблеми, які у нас були перед початком сезону. Намагаємося грати у найкращий футбол у кожному матчі. 

Якби перед початком сезону вам сказали, що Агробізнес буде на другому місці в групі, то ви б напевно не повірили в це?

‒ Ми всі віримо у краще. Для чого працювати, якщо не ставити перед собою амбітні завдання? Важливо було створити колектив, який вірить у власні сили. Коли колектив хороший, то можна гори звернути. 

Безумовно, [перед початком сезону] було хвилювання, адже більшість футболістів не грали на професіональному рівні. Ми ретельно займалися селекцією. Вірив у футболістів, яких сам запрошував.

Олександр Чижевський. Фото: ФК Агробізнес

Наскільки непросто було будувати команду з нуля після такої тривалої паузи? В чому була головна проблема?

‒ Дуже непросто було запросити гравців, які б могли створювати гідну конкуренцію на рівні Першої ліги. Зараз в Україні з футболістами дефіцит, особливо якщо у клубу немає великого бюджету. Ми не можемо запропонувати футболістам шалену зарплату. Більшість гравців які раніше грали в Першій лізі зараз виступають на рівні УПЛ. Вони вже не хочуть опускатися на рівень Першої ліги. 

І де ж знаходили своє посилення?

‒ Чемпіонат Львівської області ‒ один із найкращих в Україні, тому вирішив шукати гравців для своєї команди саме там. Взимку їздив на матчі, переглядав футболістів. Слідкував за командами, які претендують на високі місця у змаганнях. До того ж, знайомі підказували, на кого звернути увагу, але остаточне рішення ухвалював я. 

Поступово вдалося зібрати боєздатну команду. За два місяці до початку зборів мав певну кількість футболістів у своєму розпорядженні. Багато гравців очікували до останнього на кращі пропозиції. Мене таке не влаштовує, адже насамперед футболіст має прагнути прогресувати. Мені цікаво працювати, щоб вивести футболістів на новий рівень. Приємно, що з кожним днем команда прогресувала. 

За рахунок чого насамперед вдається демонструвати такі результати з досить обмеженим кадровим потенціалом?

‒ Насамперед важливо було створити колектив однодумців. Хлопці мають хотіти прогресувати, щоб вийти на новий рівень у розвитку. Кожного дня спілкувалися, вказували на помилках, які варто виправляти. Новачки знали історію Агробізнесу. Більшість наших гравців зараз грають на більш високому рівні. Хлопці розуміли, що отримають хорошу можливість заявити про себе, але для цього треба працювати. Все у їхніх руках. Якщо працюватимуть, то отримають шанс зіграти в УПЛ. 

«В ЄВРОПІ У 17 РОКІВ ХЛОПЦІ ВЖЕ ГРАЮТЬ, А У НАС В 20 ЩЕ ВВАЖАЮТЬ ПЕРСПЕКТИВНИМИ»

Наскільки суттєвою для вас була втрата Віталія Равлика? Були готовими до такого розвитку подій?

‒ Було приємно, що такий іменитий клуб, як Карпати, звернув увагу на нашого гравця, який з найкращого боку зарекомендував себе на початку сезону. Завжди говорю своїм підопічним, що все у їхніх руках. Щоденна робота на тренуваннях та якісна гра дозволить їм вийти на новий рівень. 

Якби у Віталія не було певних задатків, то я б на нього не звернув увагу. Для мене важливо, щоб футболіст був технічним, швидким і думав на полі. Всі ці якості у Віталія розвинені. Равлик на початку сезону забив шалені м’ячі і на нього звернули увагу. Ще два місяці тому він грав на Чемпіонаті області, а сьогодні у складі лідера групи. 

У матчі 14-го туру проти Поділля справжнім джокером для вашої команди став 20-річний Крістіан Свистун. Бачите у цьому хавбеку якості, які б могли дозволити йому зіграти на найвищому рівні?

‒ Це професіонал, який прагне постійно вдосконалюватися. Йому ще варто отримати певний час, щоб проявити себе. В Європі у 17 років хлопці вже грають, а у нас в 20 ще вважають перспективними. Все залежить від його роботи, але всі дані для прогресу у Крістіана є. Впевнений, що з таким ставленням до футболу він гратиме на високому рівні. Приємно працювати з такими хлопцями. 

Крістіан Свистун. Фото: ФК Агробізнес

Кого ще з молодих гравців своєю команди можете відзначити? Хто із хлопців досягнув найбільшого прогресу?

‒ Насамперед хочу відзначити нашого флангового захисника Сергія Зайця, який має гарну перспективу на майбутнє. Він відповідає всім вимогам сучасного крайнього захисника. Сергій може 90 хвилин бігати і не зупинятися. Також відзначу нападника Шостака, який до нас нещодавно приєднався. Хочеться, щоб ці хлопці досягнули суттєвого прогресу. На жаль, Шостаку ще поки не вистачає необхідного фундаменту, адже з нами він не проходив підготовку. Думаю, що через ігри він додаватиме, адже всі необхідні якості у нього є. 

Фланговик Гаврушко також прогресує, але його турбує зараз мікротравма. Задоволений роботою всього нашого колективу. Відзначу воротаря Поповича, з яким я першим домовився перед початком сезону. Помітив його гру за Фенікс у чемпіонаті області. Крім Андрія, у нас немає футболістів, яким по 30 років і вони можуть вважатися досвідченими. Досвідчені ‒ це ті, які грали на високому рівні. Мені цікаво працювати з молоддю і досягати з ними прогресу. 

Довідка «УФ»

  • Найкращий тренер вересня в Першій лізі – Владислав Лупашко (Інгулець)

«ПРЕЗИДЕНТ АГРОБІЗНЕСУ СОБУЦЬКИЙ ВВАЖАЄ, ЩО ФУТБОЛІСТИ, ЯКІ НЕ ПОВЕРНУЛИСЯ З ТУРЕЧЧИНИ, НЕ МАЮТЬ ПРАВА ГРАТИ ЗА КОМАНДУ»

Чому не запросили жодного футболісту з минулого складу Агробізнесу?

‒ Це така філософія нашого президента. Олег Собуцький патріот України. Він вважає, що футболісти, які не повернулися з Туреччини, не мають права грати за команду. 

Можете пригадати свою тренерську кар’єру в структурі львівських Карпат? Кого із вихованців Карпат найбільше відзначите?

‒ Як футболіст, я сформувався саме у Карпатах. На жаль, тих Карпат вже немає і ніколи не буде. Прийшов до Карпат у 1989 році, коли клуб якраз відродився. Протягом десяти років грав за львівський клуб. Завершував кар’єру у своєму рідному клубі, рідному місті. 

Тренував дітей, коли працював в Академії протягом двох років. Потім працював у дублі і дочекався можливості очолити першу команду. Щодо футболістів, то складно когось відзначити, адже вихованцями можуть вважатися хлопці, з якими ти працюєш п’ять років і більше. Я розвивав у них ті якості, які у хлопців вже були від роботи з дитячими тренерами. Допомагав їм вийти на новий рівень у своєму розвитку. Багато з хлопців, які пройшли Карпати, в різні роки грали за Агробізнес.

Щодо Агробізнесу, то приємно, що Мозіль, Курило, Груша, Черненко, Карась, Гагун, Косовський отримали шанс зіграти на високому рівні. Також відзначу Дідика, який зараз грає в Русі. Брати Когути досягнули суттєвого прогресу. Моя заслуга у їхньому прогресі також є, і це не може не радувати. Всі ці хлопці зараз грають на високому рівні. 

Якою є тренерська філософія Олександра Чижевського? 

‒ Прагну, щоб моя команда завжди грала у комбінаційний футбол, щоб хлопці прогресували. Буде гра – буде результат. Важливо виходити в атаку через короткі-середні передачі. 

Можливо, у вас були пропозиції від клубів УПЛ?

‒ У мене не було жодних пропозицій. Весь цей час, поки наш футбольний клуб залишався поза чемпіонатом України через вимушену паузу, я залишався пов’язаним контрактом із Агробізнесом. Я поважаю президента Олега Собуцького, у нас жодних проблем із ним немає. Безумовно, завжди хочеться працювати на високому рівні в УПЛ, але поки що таких пропозицій не було. Вдячний Олегу Собуцькому за довіру. Намагатимуся його не підвести. 

«ВПЕВНЕНИЙ У СВОЇХ ПІДОПІЧНИХ. У ТОП-5 ПОТРАПЛЯТЬ ТІЛЬКИ НАЙСИЛЬНІШІ»

Як оціните рівень конкуренції у Групі А? Хто із суперників вас здивував?

‒ Вважаю, що на тлі інших команд Групи А виділяються Карпати, які мають бюджет клуба УПЛ. Команда ставить перед собою завдання підвищитися у класі, там є вся необхідна інфраструктура. Мене приємно здивував Епіцентр, який грає у сучасний футбол. Отримую задоволення від матчів цієї команди. На мою думку, це найсильніша команда у плані ведення гри у нашій групі, якщо не враховувати Карпати. 

Фото: ФК Карпати

Які завдання ставите перед командою на завершальну частину 2023 року? 

‒ Зараз розпочинається все найцікавіше. Боротьба за Чемпіонську групу у розпалі. Впевнений у своїх підопічних. Думаю, що вони зможуть гідно завершити цей непростий рік. Намагатимемося грати у свій найкращий футбол. У топ-5 потраплять тільки найсильніші, які цього заслуговують. Все вирішиться на футбольному полі у матчах між конкурентами. Для хлопців важливо зарекомендувати себе, щоб на них звернули увагу. 

Вже є у вас плани на міжсезоння щодо ротації складу?

‒ Якщо знайдемо гідну заміну, то безумовно запрошуватимемо цих гравців. Новачки мають бути сильнішими за тих футболістів, які у нас зараз є. Поки що не готовий говорити про якесь підсилення. 

Чи все стабільно зараз у клуба з фінансами у цей непростий час? Олег Собуцький живе футболом? Як часто з ним спілкуєтеся?

‒ З Олегом Михайловичем постійно на зв’язку у телефонному режимі. Він продовжує жити футболом, переживає за команду. Всі фінансові зобов’язання згідно із контрактом виконуються. Жодних проблем із цим немає. Створюються всі необхідні умови для гравців. 

Анатолій Янголь, УФ

НАЙКРАЩІ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ЖОВТНЯ КОМАНДИ ПЕРШОЇ ЛІГИ

Графіка ФК Агробізнес

 

2009-2013 Karacool. ( - - ) www.karacool.com.ua free templates Joomla

ПЕРША ЛІГА 2024/25. УЧАСНИКИ

ГРУПА А ГРУПА Б
Агробізнес  ВІкторія 
 Буковина
Діназ
Епіцентр Звягіль
Металіст Кудрівка
 Минай Лівий берег
Нива ФСК Маріуполь
Поділля Металіст 1925
Прикарпаття СК Полтава
Хуст  ЮКСА

 

ДЮФЛ XO 2023/24

U13

 М Команда   І  В   Н   П     Р/М     О 
1 М-Мрія Хмельн. 10 7 2 1 39-23 23
2 Агробізнес-ДЮСШ 10 7 0 3 20-12 21
3 ДЮСШ-1 Хмельн. 10 6 1 3 20-10 19
4 Поділля Хмельн. 10 4 0 6 13-20 12
5 Новатор Хмельн. 10 3 1 6 17-15 10
6 КДЮСШ ППО ХАЕС Нетішин 10 1 0 9 9-43 3

 U11 група 1

 М  Команда    І    В   Н   П   Р/М   О 
1 ДЮСШ-2 Кам.-Под. 8 7 0 1 36-8 21
2 ДЮСШ-1 1 Хмельн. 8 6 1 1 40-7 19
3 Агробізнес-ДЮСШ 8 3 1 4 13-15 10
4 Фортеця Кам.-Поділ. 8 3 0 5 30-27 9
5 ДЮСШ-1 2 Хмельн. 8 0 0 8 3-65 0

ЧЕМПІОНАТ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЕРЕД ВЕТЕРАНІВ 40+ (2024)

 М  Команда    І    В   Н   П   М   О 
1  Агробізнес В 0 0 0 0 0-0 0
2  Ветеран Хмельн. 0 0 0 0 0-0 0
3  Агробізнес НУ 0 0 0 0 0-0 0
4  Епіцентр-Фортеця 0 0 0 0 0-0 0